طرح پویش ویژه اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان در قالب کارآموزی

۲۴ مهر ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۶ دستاوردها
تعداد بازدید:۰
دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به عنوان دانشگاهی پیشرو، با اجرای طرح پویش زمینه های آشنایی دانشجویان با صنعت و ورود آسان تر همراه با تخصص آنان را به بنگاه های تجاری تسهیل می کند.
طرح پویش ویژه اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان در قالب کارآموزی

دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به عنوان دانشگاهی پیشرو، با اجرای طرح پویش زمینه های آشنایی دانشجویان با صنعت و ورود آسان تر همراه با تخصص آنان را به بنگاه های تجاری تسهیل می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و واحد اصفهان(خوراسگان) در نشست با اصحاب رسانه، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان برای واحدهای مختلف با در نظر گرفتن نوع رشته، توانمندی ها و امکانات موجود، ماموریت های متفاوتی تعریف شده تا با جایگاهی که هر یک از واحدهای دانشگاهی دارند، نقش خود را در توسعه منطقه ای ایفا کنند.

وی افزود: یکی از اصلی ترین دغدغه های همه همکاران در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، آینده شغلی و هموار کردن زمینه های اشتغال دانشجویان است و در همین رابطه سعی بر این شده که همه محورهای آموزش و پژوهش کاربردی بوده و در راستای تقویت و همسویی با طرح پویش، پایش و رویش باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) خاطر نشان کرد: طرح پویش براساس اعلام نیاز صنایع مختلف بوده و علاقمندان به شرکت در این طرح علاوه بر اینکه در دوران طلایی زندگی خود این فرصت را دارند که همزمان با تحصیل، یک صنعت یا یک بنگاه اقتصادی مرتبط با رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده تا هم از نظر تجربی صاحب مهارت و تجربه شده و هم از نظر علمی و دانش کاری، میدان استفاده از اندوخته های آکادمیک و ظرفیت های علمی خود را داشته باشند. با این کار امکان قرار گرفتن در اولویت استخدام بنگاه های اقتصادی یا صنایع مرتبط را برای اشتغال خود بوجود می آورند.

دکتر نجفی با اشاره به فواید و برکات کشوری این طرح، گفت: با اجرای طرح پویش، قادر به ایجاد تحولی اساسی در آموزش عالی کشور شده و توانسته ایم نیروهای ماهر و متخصص تری برای صنایع و بازار کار تربیت کنیم امیدوارم به زودی با رونمایی از این طرح و اجرای آزمایشی آن در استان اصفهان، بتوان آن را در سطح کشور عملیاتی کرد. این طرح قابلیت آن را دارد که به عنوان الگویی سازنده و هدف دار برای بهره برداری سایر موسسات آموزش عالی در سطح کشور به اجرا درآید.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: رشته‌هایی که مشمول طرح پویش هستند، تنها محدود به رشته‌های فنی نبوده و رشته‌های علوم پایه، علوم انسانی و کشاورزی نیز در این مقوله مشارکت داشته و در این راستا ارتباط مؤثر و سازنده ای با اتاق بازرگانی اصفهان، اداره کار استان اصفهان و سایر نهاد های مرتبط برقرار شده تا با همکاری مشترک بتوانیم به نتایج مثبتی برسیم.

جهت ثبت نام در این طرح اینجا کلیک کنید